17 июньдә КДМУда «Студентлар белән наркотикларга каршы эшләүнең приоритетлы юнәлешләре» өйрәтү семинары үтәчәк

2014 елның 17 июне, сишәмбе

Татарстан Республикасында 2014 елның 20 майдан башлап 26 июньгә кадәр 26 июньгә – Халыкара наркотик чараларны куллану һәм аларның законсыз әйләнеше белән көрәшү көненә туры китерелгән «Наркотикларсыз яшәү» наркотикларга каршы республика акциясе үтә.
«Наркотикларсыз яшәү» акциясе чикләрендә 17 июньдә 10.00 сәг. башлап 12.00 сәг. кадәр Казан ДМУ Галимнәр Советының залында «Студентлар белән наркотикларга каршы эшләүнең приоритетлы юнәлешләре» темасы буенча Татарстан Республикасының ЮУЙларында тәрбия эше буенча проректорлар, тәрбия эше буенча идарәләрнең башлыклары, наркотикларга каршы эш буенча кураторлар өчен өйрәтү семинары үтәчәк. Семинарда КДМУ ректоры А.С. Созинов, Татарстан  Республикасы буенча наркотиклар әйләнеше артыннан тикшерү буенча Россия Федерациясенең Федераль Хезмәт Идарәсе башлыгының урынбасары Э.И. Гәрәев, Татарстан  Республикасы буенча Эчке эшләр министрлыгының Җинаятьчеләрне эзләү идарәсенең наркотикларның  законсыз әйләнеше белән көрәшү бүлеге башлыгының урынбасары В.А. Костюнин катнашачаклар.
Өйрәтү семинары Татарстан Республикасының ЮУЙларында тәрбия эше буенча проректорлар, тәрбия эше буенча идарәләр башлыклары, наркотикларга каршы эш буенча кураторлар, студентлар белән профилактика эшен оештыручы фән һәм практика вәкилләре өчен уздырыла.
Контакт тел: 236-13-51.

Татарстан Республикасында 2014 елның 20 майдан башлап 26 июньгә кадәр 26 июньгә Халыкара наркотик чараларны куллану һәм аларның законсыз әйләнеше белән көрәшү көненә туры китерелгән «Наркотикларсыз яшәү» наркотикларга каршы республика акциясе үтә.
«Наркотикларсыз яшәү» акциясе чикләрендә 17 июньдә 10.00 сәг. башлап 12.00 сәг. кадәр Казан ДМУ  Галимнәр Советының залында «Студентлар белән наркотикларга каршы эшләүнең приоритетлы юнәлешләре» темасы буенча Татарстан Республикасының ЮУЙларында тәрбия эше буенча проректорлар, тәрбия эше буенча идарәләрнең башлыклары, наркотикларга каршы эш буенча кураторлар өчен өйрәтү семинары үтәчәк. Семинарда  КДМУ ректоры А.С. Созинов, Татарстан  Республикасы буенча наркотиклар әйләнеше артыннан тикшерү буенча Россия Федерациясенең Федераль Хезмәт Идарәсе башлыгының урынбасары Э.И. Гәрәев, Татарстан  Республикасы буенча Эчке эшләр министрлыгының Җинаятьчеләрне эзләү идарәсенең наркотикларның  законсыз әйләнеше белән көрәшү бүлеге башлыгының урынбасары В.А. Костюнин катнашачаклар.