Казанда Халыклар бердәмлеге көненә туры китерелгән митинг узды

2014 елның 5 ноябре, чәршәмбе

2005 елдан башлап 4 ноябрьдә Россиядә дәүләт бәйрәме – Халыклар бердәмлеге көне билгеләнә. 1612 елның көзендә Түбәнге Новгородта Кузьма Минин һәм Дмитрий Пожарский җитәкчелегендә 4 ноябрьдә Мәскәү Кремлен Польша илбасарларыннан коткарган халык ополчениесе барлыкка килде.

2 меңнән артык кеше 4 ноябрьдә бәйрәм сәбәбе буенча «Казан» МКҮ алдындагы мәйданда митингка җыелды. «Таттехмедфарм» ДУП хезмәткәрләре шулай ук бу чарада катнаштылар.

Дәүләт советы Рәисе митингта бөтен катнашучыларны бәйрәм белән тәбрикләде һәм шуны искә төшерде: «иң элек, без мәдәниятыбызның күптөслелеге һәм күптеллек белән бай һәм түземлекнең изге традицияләрен саклар өчен барысын да эшлибез». «Әйдәгез, күп гасырлар элек безнең борынгылар кебек, дус һәм тыныч яшик!», – дип катнашучыларны чакырды Фәрит Мөхәмәтшин.